WwW.TuRk.FoRuM7.BiZ
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

WwW.TuRk.FoRuM7.BiZ

AnasayfaGaleriLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» Arkadaslar Mod Alımı Basladı
Yeni Işletim Sistemi: Windows Strata I_icon_minitimePaz Ekim 26, 2008 3:40 pm tarafından Admin

» arkadslar bugun parmaklıklar ardında dızısı var
Yeni Işletim Sistemi: Windows Strata I_icon_minitimePaz Ekim 26, 2008 3:35 pm tarafından arti

» Futbol Fan club
Yeni Işletim Sistemi: Windows Strata I_icon_minitimePaz Ekim 26, 2008 3:32 pm tarafından arti

» İtiraf Ediyorum ben birrrrr.....
Yeni Işletim Sistemi: Windows Strata I_icon_minitimePaz Ekim 26, 2008 3:31 pm tarafından arti

» özgürlük
Yeni Işletim Sistemi: Windows Strata I_icon_minitimePaz Ekim 26, 2008 3:30 pm tarafından arti

» Hayat Bir Aşk Hikayesidir
Yeni Işletim Sistemi: Windows Strata I_icon_minitimePaz Ekim 26, 2008 3:28 pm tarafından arti

» Üstteki üye hakkindaki Görüsleriniz
Yeni Işletim Sistemi: Windows Strata I_icon_minitimePaz Ekim 26, 2008 3:27 pm tarafından arti

» kum sanatı video izlemenizi tavsiye ederim
Yeni Işletim Sistemi: Windows Strata I_icon_minitimePaz Ekim 26, 2008 3:23 pm tarafından arti

» İlginc buluslar
Yeni Işletim Sistemi: Windows Strata I_icon_minitimePaz Ekim 26, 2008 3:07 pm tarafından arti

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
Ortaklar
Forum
Mayıs 2024
PtsiSalıÇarş.Perş.CumaC.tesiPaz
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
TakvimTakvim

[hide]

Yeni Işletim Sistemi: Windows Strata

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek
Yazar Mesaj
Admin
Admin
Admin
Admin

Burç:
Hayvan:
İş/Hobiler : Ögrenci
Lakap : Ronaldo

İtibar
İtibar: 100

Yeni Işletim Sistemi: Windows Strata Vide
MesajKonu: Yeni Işletim Sistemi: Windows Strata Yeni Işletim Sistemi: Windows Strata I_icon_minitimeCuma Ekim 24, 2008 9:31 am

ARKADAŞLAR İŞTE YENİ İŞLETİM SİSTEMİ :

KONU HABERDEN ALINTIDIR:

Yeni işletim sistemi: Windows Strata

Microsoft'un ajandasındaki planları ve Steve Ballmer'ın açıklamaları bir araya gelince Windows'un yeni bir işletim sisteminin peşinde olduğu ortaya çıkıyor.

Yeni Işletim Sistemi: Windows Strata 0910_strata_590

Bir yandan Vista'nın yaygınlaşması için çalışmalarını sürdüren, bir yandan da sonraki işletim sistemi Windows 7 üzerine geliştirmelerde bulunan Microsoft, arka planda gizliden gizliye başka bir işletim sistemi daha geliştiriyormuş. Şirketin ajandası ve Steve Ballmer'ın açıklamaları bir araya getirildiğinde ortaya çıkan tablo yeni bir Windows'un geleceğini işaret ediyor.
"Cloud computing" denilen ve birbirine bağlı, etkileşimli sistemlerin yer aldığı yapıya uygun olarak tasarlanması planlanan yeni işletim sisteminin adı (veya kod adı) ise Windows Strata. Sisteme ise genel olarak "cloud OS" adı veriliyor.
Bu ay içerisinde düzenlenecek olan PDC 2008'de (Professional Developer's Conference) yer alacak oturumlar arasında dikkati çeken Windows Strata ismi kısa bir süre sonra sayfadan kaldırıldı. Ancak ekran görüntüleri, o anı yakalayanlar tarafından internette yayılmaya devam ediyor.
Web tabanlı birbirine bağlı farklı sistemlerin kullanılması Microsoft adına yeni bir uygulama sayılmaz. Daha önce de Hailstorm gibi XML web hizmetleri veya Windows Server 2008 ile ASP.NET'in birlikteliği benzer tarzda bir yapıya sahipti.
Windows Strata, mevcut Microsoft ürünleri ve servislerinin bazı stratejik noktaları hesaba katarak birbirine bağlanması esasına dayanıyor. Bundan birkaç yıl önce ortaya çıkan ve Live Core denilen yapı, yakın geçmişte kullanıcıların hizmetine sunulan Live Mesh ve benzeri uygulamalar bundan böyle Strata'nın bileşenleri gibi olacak. Yani bir anlamda farklı isimlerdeki hizmetler tek bir çatı altına toplanacak.
Şu an için PDC gündeminde Strata'ya ait bir içerik görünmüyor. Ancak internet üzerinde bu konuda daha detaylı bilgilerin ortaya çıkmasının çok zaman almayacağı konusunda genel bir görüş hakim.
http://turk.forum-motion.net

Yeni Işletim Sistemi: Windows Strata

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön
1 sayfadaki 1 sayfası